OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Trasa

TRASA

    Trasa behu a kondičnej chôdze začína a končí na miestnej komunikácii číslo 2283, na konci obce Hruštín a smeruje do chatovej rekreačnej oblasti Zábava. Čiže štart a cieľ bude pri Agrohoteli Tri brezy (708 m.n.m), pri PD Hruštín. Po 2,5 resp. 6 km behu na Točni (902 m.n.m.), sa pretekári otáčajú a finišujú späť k Agrohotelu. Trasa vedie v celej dlžke prevažne po asfaltovej ceste. Profil je stredne náročný. Prvá polovica behu vedie nahor miernym stúpaním, po otočke sa beží späť nadol (viac info o profile trate nižšie na obrázku). Od roku 2017 sa beží už po renovovanej asfaltke. 

 

    Celý úsek trate je označený a preteky sa uskutočnia pri čiastočne obmedzenej premávke. Ak odbočíte z hlavnej cesty pri kostole smerom ku družstvu, asi po 1,5 km sa dostanete ku Agrohotelu. 

Fotky z trate nájdete v sekcii foto

 

 

 

 

Čisté prevýšenie trasy na otočke po 6 km je približne 200m.

.kml súbor pre otvorenie trate v Google Earth si môžte stiahnuť tu (kliknite pravým na link - uložiť cieľ odkazu; po stiahnutí do PC  dvojklikom otvorte). Pre zobrazenie výškového profilu kliknite pravým kdekoľvek na modrú trasu a zvoľte "Zobraziť výškový profil".

aktualizované: 18.04.2020 16:15:30